רעף פורטוגזי

רעף פורטוגזי הוא סוג רעף מאד פופולרי עקב התאמתו המושלמת להתקנה על גגות בתים בארצות חמות כמו ישראל, וארצות נוספות באגן הים התיכון.

רעף פורטוגזי הומצא על ידי בעלי מקצוע מספרד ואיטליה שחיפשו במשך תקופה ארוכה, מחצב שיאפשר לחפות גגות שלא ייגרם להם נזק עקב החום הכבד השורר בארצות הללו. לאחר ניסויים שערכו עם אבנים ומחצבים שונים הם החליטו שאבן החרס היא המתאימה ביותר למשימה זו.

וכך התחילו לייצר רעף פורטוגזי ייחודי זה בשני גדלים, ובשלל גווני הקשת. מצבעים בהירים עד צבעים כהים ובספקטרום מבחר נוסף של אפשרויות בצבעים מרהיבים. כל מי שמעונין לחפות את הגג ברעפים שונים מהנורמה, מוזמן לנסות זאת עם רעף פורטוגזי.

המבנה של רעף פורטוגזי מזכיר את גגותיהם של הבתים העתיקים שרואים בתמונות הישנות וגם בתים ותיקים שעדיין קיימים בערים הוותיקות כמו רומא וונציה באיטליה וערים עתיקות בספרד.

צורת הרעף היא מקומרת ובעלת קשת כפולה, ויוצרת אשליה של גלים כשרואים את המוצר המוגמר על הגג.

רעף פורטוגזי קיים בצבעים רבים כך שלא חייבים להיצמד לגרסה הקלאסית של גג אדום כמו בסרטים ובספרים אלא אפשר להעז ולרכוש רעף פורטוגזי בצבעים אחרים כמו צבעים בהירים, או ירוק, גווני חום וצבעים מפתיעים נוספים.

קשה לקבל החלטה על צבעו של רעף פורטוגזי עבור הגג שלכם לבד, ולכן ההמלצה היא להגיע להתייעצות באולם התצוגה שלנו עם האדריכל או מעצב הפנים שלכם. לאחר שראיתם את כל הצבעים הקיימים במשטחים גדולים ובהדמיות, ובהתחשב במבנה של הבית, ובעיצוב שבחרתם – הקלאסי, המודרני או הכפרי של הבית המתוכנן, קל יותר לבצע חשיבה משותפת לקבל החלטה ולהזמין רעף פורטוגזי בצבע האהוב עליכם.

בנוסף לרעף הפורטוגזי שתרכשו בכמות מספקת, יש לרכוש גם אביזרי חיבור המצמידים את הרעפים זה לזה כדי שלא יעופו במזג אויר חורפי סוער. מעבר לנזק שעלול להיווצר בגג ולחורים, עלול להיגרם גם נזק לאדם או לרכוש שייפגעו מהרעפים הכבדים שיעופו במהירות למטה.

איש המקצוע שתבחרו לצורך התקנת רעף פורטוגזי על הגג שלכם, חייב להיות אדם שביצע עבודות כאלו כמה וכמה פעמים. שיודע איך מחברים רעפים הן על משטחים ישרים והן משטחים משופעים בזויות חדות וישרות. דאגו לכך שהבנאי ישתמש בפועל ברתמות כדי שלא ייפול חלילה מהגג.

התוצאה המוגמרת של הגג בעל הרעפים הפורטוגזיים היא יפהפייה ואתם תיהנו מביקורות חמות על ביצוע המשימה המושלמת.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*