עין יבשה

עין יבשה

מה הינם בדיקות והנהלים המשמשים לקביעת הסיבות של עין יבשה?

עין יבשה היא בעיה המטרידה רבות אנשים מכל העולם

  1. בדיקת עיניים מקיפה – בדיקת עיניים אשר כוללת היסטוריה מלאה של הבריאות הכללית והבריאות של העיניים שלכם עשויה לסייע לרופא העיניים לאבחן את הסיבה של עין יבשה שלכם.
  2. מבחן למדידת נפח הדמעות שלכם – רופא העיניים שלכם יכול למדוד את ייצור הדמעות שלכם על ידי בדיקת שירמר. בבדיקה הזאת שמים רצועות של נייר סופגות מתחת לעפעפיים התחתונים. בתום חמש דקות, רופא העיניים שלכם ימדוד את כמות הרצועות הספוגות מן הדמעות שלכם. עוד היתכנות עבור מדידת נפח הדמעות הינה בדיקת חוט אדום פנול. בבדיקה הזאת, חוט מלא בצבע רגיש ל- pH יונח מעל גבי העפעף התחתון, יירטב למשך חמש עשרה שניות ואז יימדד לנפח הדמעות.
  3. מבחן לקביעת איכות הדמעות שלכם – בבדיקות שונות משתמשים בצבעים מיוחדים בטיפות עיניים, על מנת לקבוע את מצב פני העיניים שלכם. רופא העיניים שלכם יתור אחר דפוס מכתים בקרניות וימדוד כמה זמן לוקח בטרם שהדמעות שלכם יתאדו
  4. בדיקת אוסמולריות מדמיע – סוג זה של בדיקה מודד את הרכב החלקיקים והמים בדמעות שלכם. במידה ולקיתם בסימפטום של עין יבשה, יהיו פחות מים בעיניים שלכם.
  5. בכל מיני מצבים, טיפול בבעיה בריאותית בסיסית עשוי לסייע לנקות את הסימנים והתסמינים של יובש בעיניים. כמו למשל, במקרה שתרופה גורמת לכם לעיניים יבשות, רופא העיניים שלכם בוודאי ימליץ לכם ​​על תרופה אחרת שאינה גורמת לתופעת לוואי זו.
  6. אם יש לכם בעיה בעפעפיים, כמו לדוגמה – העפעפיים שלכם מופנים כלפי חוץ, רופא העיניים שלכם בוודאי יפנה אתכם למנתח עיניים שמתמחה בכירורגיה פלסטית בעפעפיים.

מהן התרופות במרשם שבהן משתמשים עבור טיפול בעיניים יבשות?

  1. תרופות להפחתת דלקת בעפעפיים – דלקת בעפעפיים שלכם עשויה למנוע מבלוטות השמן להפריש שמן לדמעות שלכם. רופא העיניים שלכם בוודאי ימליץ לכם ​​על נטילת אנטיביוטיקה להפחתת הדלקת. אנטיביוטיקה של עין יבשה נלקחות לרוב דרך הפה, למרות שחלק מהן משמשות כטיפות עיניים או משחות.
  2. טיפות עיניים לטיפול בדלקת בקרנית – אפשר לטפל בדלקת בקרנית על ידי טיפות עיניים במרשם אשר מכילות את התרופה המדכאת את המערכת החיסונית.
  3. תרופות מעוררות דמעות – תרופות שמכונות כולינרגיות מסייעות להגביר את ייצור הדמעות. תרופות אלו זמינות ככדורים, ג'ל או טיפות עיניים. תופעות לוואי אפשריות הינן הזעה.
  4. טיפות עיניים העשויות מהדם שלכם – אלו מכונות טיפות בסרום הדם האוטולוגי. הינן יכולות להוות אפשרות אם יש לכם סימפטומים קשים של עין יבשה שלא מגיבים לכל טיפול אחר. על מנת ליצור טיפות עיניים אלה, דגימה מהדם שלכם מעובדת להסרת כדוריות הדם האדומות ואז מעורבבת עם תמיסת מלח.

לקריאת מאמרים נוספים והמלצות על עסקים ובעלי מקצוע ניתן למצוא באתר דה מרקט

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*